ÜROTIP Üroloji Tanı Merkezi

Prof.Dr. Atıf AKDAŞ
Prof.Dr. İbrahim ÇEVİK
Bağdat Cad. No: 448 / 1
Suadiye - Kadıköy / İstanbul
Tel: (216) 372 60 60
Mobil Tel: (533) 557 35 73

Prostat Büyümesi Tedavisi – CoreTherm Mikrodalga Terapi

İyi huylu prostat büyümesi (BPH), tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 40 yaş üstü erkeklerin önemli sağlık sorunlarından biri. Tedavisinde ilk olarak cerrahi müdahalenin tercih edildiği iyi huylu prostat büyümesi için uygulanan yeni yöntem  CoreTherm mikrodalga terapi, narkoz, ameliyat, ameliyat komplikasyonları veya hastanede kalma gerekliliği gibi aşamaları ortadan kaldırıyor.

coretherm mikrodalga tedavisiCoreTherm mikrodalga terapi tedavisi mobil olarak ve kolayca uygulanabilirliği ile, özellikle ameliyat stresi yaşamak istemeyen veya toplam bir saat gibi kısa bir süre içinde tedavisini tamamlamak isteyen hastalara büyük avantaj sağlayan yöntemdir.

CoreTherm tedavi sistemi, aralarında, dünyaca tanınan İsveç Upsala Üniversitesi uzmanlarının da yer aldığı bilim adamları tarafından geliştirildi. “Isıyla / mikrodalgayla tedavi” esasına dayanan CoreTherm, yüksek güvenlik sistemleri ile de dikkat çekiyor. BPH tedavisinde yeni “altın standart” olmaya aday gösterilen CoreTherm’in, klinik çalışmalar ile % 80’e varan bir başarı oranı yakaladığı ve cerrahi kadar etkin olduğu ispatlanmış durumda.

Uzman doktorlarca, prostatın büycoretherm mikrodalga terapiüklüğüne göre 10 ila 20 dakika arasında uygulanan ve hastanın tedaviden hemen sonra işine veya günlük yaşamına devam edebildiği CoreTherm yönteminde, tamamen iyileşme süreci ise 2 hafta kadardır. Hasta, iyileşme süreci sonunda prostat problemi olmadan ve dolayısıyla yaşam kalitesi daha yüksek bir hayata devam edebilmektedir.

Diğer tedavi yöntemlerinde tedavi sonrası seksüel problemlere bakıldığında risk 10’da 8 iken, bu oran CoreTherm’de yalnızca 10’da 4. Spesifik olarak empotans problemlerine bakıldığında bu risk cerrahide, Coretherm’e göre % 100 daha fazla görülüyor. Coretherm, konunun uzmanlarınca “cerrahi operasyon gerektirmeden en etkili alternatif tedavi yöntemi” olarak nitelendiriliyor.

Bu cihazın ve yöntemin en büyük katkısı, özellikle sondaya bağlı, uzun süre yatan ve ‘ameliyat olamaz’ konumda bulunan hastalarda uygulanabilir olması olmuştur. Bu hastalar sondadan kurtulup rahat idrar çıkışı yapar hale gelmektedirler.

Son 10 yıldır gelişen teknolojilerin prostat tedavisinde getirdiği alternatif yöntemler arasında sadece sondanın 1 ya da 2 günlük kullanımı gibi kısa sonda süreli teknikler giderek gelişiyor. CoreTherm cihazının yenilenmesi ve yeni bir tip sondanın (CoreFlow) uyarlanmasıyla sonda uygulama süresi 1 güne indi. Dışarıdan görünmeyecek şekilde prostat içinde kalan ve hastanın sıkıntısız idrar çıkışı yapmasını sağlayan stentin de 7 gün sonra alınmasıyla tedavi çok daha pratik uygulanır hale gelmiştir.

Bu yöntem özellikle Kuzey Avrupa ülkelerinde çok tercih ediliyor. Yapılan uygulamalarda elde edilen sonuçlar “çok başarılı” olarak yorumlanmış ve 19. Ulusal Üroloji Kongresinde poster sunumu yapılarak uzmanlara aktarılmıştır.

CoreTherm mikrodalgayla tedavi yöntemi kalıcı, başarı oranı yüksek ve riski minimum hale getirilmiş bir yöntemdir.

CoreTherm TermoTerapi’nin Avantajları

En önemli avantajı genel anestezi ve spinal anestezi gerektirmeden lokal anestezi ile yapılabilmesidir. Ayrıca yan etkisi yok denecek kadar azdır. Dolayısı ile yaşlı, kalp hastalığı, alzheimer, felç gibi yüksek riskli hastalığı olan, antikoagülan kullanan ve kanama riski olan, daimi sonda takılan hastalar için mükemmel bir yöntemdir. Ayrıca ameliyattan korkan daha genç risksiz hastalar için de mükemmel bir alternatif tedavi yöntemidir. Çünkü yan etkisi oldukça düşüktür. Kronik bir prostat iltihabının tedavisinde de yegane yöntemdir.

CoreTherm MikroDalga Terapi Animasyon
İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) Tedavisi

CoreTherm Uygulama Videosu

Ziyaretçi ilgisi:

  • coretherm
  • https://www urotip com tr/prostat-buyumesi-tedavisi-coretherm html
  • coretherm prostate
  • prostat termoterapi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 5,00 / 5)